Поредния си международен успех постигнаха лекоатлетите ветерани от Ботевград. На европейското първенство в Ница, Франция, проведено от 3 до 8 октомври, Христо Колев стана европейски шампион на 3000 м с препятствия, а Паулина Велчева взе бронзовото отличие в дисциплината мятане на диск.

Христо Колев и Поля Велчева стигнаха до медалите в един и същи ден - 6 октомври. При жените до 50 години Поля стигна до бронза  с резултат 25.11 м. Първа е литовката Жанина Лапиниене, втора Морейра от Швейцария.

При мъжете до 55 години Христо спечели европейската титла на 3000 м с препятствия. Времето, което постигна при този успех - 11:27.90 мин, е нов балкански рекорд. Със сребърен медал е Джанфранко Белуомо от Италия с 11:29.11, трети е Юка-Пека Хасинен от Финландия с 12.00.18.

Ден преди златото Христо Колев стана четвърти на 800 м. Той пробяга двете обиколки за 2:20.16 мин. Първи е Дидие Траоре от Франция с 2:16.22, със среброто остана унгарецът Тамаш Гайдаш с 2:18.17, бронзът е за Игор Озуменко от Русия.

В последния ден на надпреварата Христо Колев зае четвъртото място и на 1500 м. Неговото време - 4:44.18 мин, е нов национален рекорд на България. И тук шампион стана Дидие Траоре с 4:39.19, , втори е друг французин Ерик Мауди с 4:41.03, а бронзът бе за Тамаш Гайдош с 4:43.23.

В Ница представящите България атлети ветерани спечелиха общо 13 златни, 5 сребърни и 1 бронзов медал.