Тази вечер футболистите на "Балкан" изиграха първия си предсезонен контролен мач. Той бе в Правец срещу намиращия се на подготовка тав "Миньор" Перник, победа с 2-0 спечели тимът от Ботевград.

Зелено-белите изиграха едно отлично първо полувреме и бяха далеч по-добрият отбор. Те откриха в 10-та минута с хубав гол, отбелязан с глава от централния нападател Иван Редовски. Игралият миналия сезон в "Марек" ботевградчанин засече топката с плонж (на първата снимка)след отлично подаване на друго ново попълнение - Георги Иванов. Малко по-късно удар отново на Редовски мина съвсем близо до страничната греда, а за нарушение срещу тарана в средата на олувремето реферът Баялцалиев можеше да отсъди и дузпа.

Единственото  голово положение, което създадоха жълто-черните, бе в 43-та мин., но силният и насочен удар на Боби Дичев бе отразен акробатично от вратаря Мартин Митев. Веднага след това Йонко Пейков от "Балкан" в стил Куман метна 40-метров пас към Митко Кръстев , който изпревари своя пазач и отбеляза красиво с левия крак, като забоде топката под напречната греда.

През второто полувреме Стоян Коцев направи четири смени, играта се поизравни, но резултатът така и не бе променен. Само Иван Редовски бе близо до гол, но вратарят спаси.

Това бе втората контрола за деня на пернишкия "Миньор". Сутринта друга негова формация победи с 4-2 "Етър" Велико Търново. Треньорът Алексиев  бе разделил титулярите си за сутрешния и следобеден мач.

Състав на "Балкан": Мартин Митев, Цветко Иванов, Йонко Пейков, Цветомир Ралков, Христо Арангелов, Алексей Степанов, Емил Шаламанов (46 - Григор Стойчовски), Кръстьо Иванов (80 - Здравко Атанасов), Георги Иванов (46 - Стоян Боновски), Димитър Кръстев (46 - Димчо Ръждев), Иван Редовски (80 - Радослав Зарев)