Днес баскетболният отбор на Балкан - девойки до 19 години, постигна втора победа на финалния турнир за тази възраст. След като вчера в първия мач от предварителната група Б спечелиха срещу Левски с 67-49, водените от треньора Емил Йонов момичета се наложиха над Рилски спортист с 47-45.

Както и в първата среща, Балкан изигра силна първа част и я спечели с 24-9. След втората и третата обаче самоковки достигнаха до равенство 38-38. Но в решителната последна четвъртина девойките на Балкан успяха да изтръгнат успеха с 2 точки разлика - 47-45.

Клаудия Цанкова бе най-резултатна за победителките с 25 точки. Карина Константинова отбеляза 12, със 7 е Преслава Колева, Наталия Славчева овладя 12 борби и вкара 3 точки.

Утре в последния си мач от групата от 15.00 ч. в зала Триадица Балкан ще срещне Черно море Одесос. В първите два дни варненският тим записа две загуби - от Рилски спортист  с 57-72 и днес от Левски  с 64-76.