Първи национален детски турнир по таекуон-до за Купа Плевен събра на 8 октомври /събота/ в Спортна зала „Спартак“ в Плевен представители на спортни клубове от цялата страна.
Организатори на турнира са БФ Таекуондо ITF и Таекуондо клуб „Атила“ - гр. Плевен. Надпреварата бе под патронажа на председателя на Общински съвет в Плевен Мартин Митев. Над 250 деца от цяла България  взеха участие в турнира. Състезателите бяха разделени в три възрастови групи: момичета и момчета – 8-9 годишни, 10-11 и 12-13 години.
Това е първи по рода си такъв турнир, който се прави с идеята да се види нивото на най-малките и техните възможности за възрастта им.

Отлично се представиха ботевградските таекуондисти от клуб Таек-кион . С осем състезатели те спечелиха общо 7 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала.

Моника Богданова буквално отвя конкуренцията при момичета 10-11 г. в категория 40 кг. и спечели заслуженото злато. Евгения Иванова, при момичета 12-13 г., също спечели златото в категория до 50 кг., а Валерия Дачева взе сребро в същата възраст, но в категория  до 60 кг.
При отборния спаринг нашите момичета се наложиха и спечелиха отборно първо място, след като победиха отборите на  Фолкън - Благоевград и Один Оптикс -Панагюрище.

При момчета 12-13 г. Цветелин Кръстанов, след няколко победи, загуби от представител на Калоян Лдимекс - Перник и остана със сребро. Велизар Георгиев, при по малките момчета на възраст 10-12 г. кат. до 50 кг., също  взе сребърен медал. Бронзовите медалисти са Любка Петрова и Виктор Груев.

Един медал не достигна на нашите състезатели, за да се наредят на третото място при отборното класиране на клубовете.

Само след месец предстои ново предизвикателство за състезателите. В Благоевград ще се състои традиционния международен турнир клас А, където се очакват над 350 състезатели от 7 държави.