Днес в първия си мач от женската А група девойките на Балкан спечелиха гостуването си на Монтана 2003 с 69-53 /13-10, 17-17, 25-11, 14-15/. Воденият от треньорката Стефка Славова тим пречупи домакините в третата част, а в четвъртата преднината на момичетата на Балкан достигна и до 27 точки.

Трипъл-дабъл за Блакан постигна Карина Константинова, която вкара 16 точки и има по 12 борби и завършващи подавания към своите съотборнички. Топреализатор в мача стана Клаудия Цанкова, която отбеляза 27 точки, овладя 9 борби и има 10 отнети топки. С дабъл-дабъл е и Преслава Колева с 14 точки и 11 борби под двата коша.

Първото домакинство на Балкан е в събота, 29 октомври от 17.00 ч. срещу НСА. В първата си среща студентките разгромиха Асеновец 2005 с 65-42, като най-резултатна бе бившата баскетболистка на Балкан Мая Петкова с 16 точки.

В другите мачове Славия победи Черно море Одесос със 74-64, а девойките на Левски отстъпиха пред втория отбор на участника в елитната женска група Берое с 67-77, а Рилски спортист победи Тони 7 с 65-39..