Чепинец Велинград бе на път да спечели първа точка или точки в първенството при днешното си домакинство на Балкан в мач от 13 кръг на Югозападната трета лига. Заявка за това бяха двата гола, които вкара, за да поведе с 2-0. До края на полувремето обаче Цветелин Цаковски намали на 2-1, но пък зелените останаха с десет души заради червения картон на Цветослав Ботев.

През второто полувреме за Балкан стана още по-лошо, след като бе изгонен и Денис Мартинов и отборът остана с 9 футболисти. Последваха множество голови ситуации и пред двете врати. По-голям бе късметът на балканци, които в самия край на мача успяха да вкарат още две попадения, отново чрез Цветелин Цаковски, и измъкнаха победата с 3-2.

В следващия 14-ти междинен кръг, който ще бъде в сряда, 2 ноември Балкан е домакин на втория в класирането Струмска слава Радомир. Мачът е от 14.00 ч. на стадион "Христо Ботев".