В днешния междинен 30 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан спечелиха срещу последния Чепинец с убедителното 4-1. Това бе четвъртата поредна победа на зелените, след която събраха 35 точки. И поеха солидна глътка въздух в борбата за оцеляване пет кръга преди края на шампионата, но остана на 13-то място и все пак интригата се запазва.

Срещу тима от Велинград балканци решиха мача през първото полувреме, когато за 6 минути - между 32-та и 38-та, отбелязаха 3 гола. Първо Цветелин Цаковски с фалцов удар от петнайсетина метра откри резултата. Три минути по-късно той принуди вратаря да направи груба грешка и удвои от непосредствена близост. А след още три минути Здравко Атанасов направи 3-0 с технично изпълнение след самостоятелен рейд. Гостите обаче почти веднага върнаха един гол чрез Стефан Стоичков в 40-та минута.

През второто полувреме Чепинец заигра вабанк, но в стремежа си да вкара се оголи и домакините направиха опасни контри, две от които по чудо не завършиха с гол. Нещо повече, в 67-та минута балканци получиха право да изпълнят дузпа, но Цветелин Цаковски не улучи вратата от бялата точка.  Край на спора сложи в 72-та минута Ивайло Бояджиев, който бе най-съобразителен след отбит от вратаря на Чепинец удар и направи 4-1. След което до края срещата се доиграваше.