В днешния междинен 15 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан претърпя поражение като гост на предпоследния Свобода Пещера с 3-2. На полувремето домакините водеха с 3-0, през второто балканци върнаха две попадения чрез Цветелин Цаковски и Иван Мишев.

"През първото полувреме отборът игра безобразно, През второто отбелязахме два хубави гола, имахме още много положения пред вратата на домакините, но не ни стигна времето", каза след срещата треньорът Иван Редовски.

Следващият 15 кръг е чак на 20 ноември - другата неделя, когато Балкан ще приеме Марек Дупница в предпоследния си мач от есенния полусезон.

Другите резултати от днес: Чавдар Етрополе - Септември Симитли 2-0,  Струмска слава - Велбъжд 2-1 /0-1/, Пирин Разлог - Миньор Перник 2-0, Германея - Вихрен 2-0, Ботев Ихтиман - Хебър 4-2, два мача бяха отложени заради наводнени терени: Марек - Сливнишки герой и Беласица - Рилски спортист.