Днес в Ботевград Балкан постигна втората си победа от началото на първенството. И то по категоричен начин - с 6-2 над гостуващия Свобода Пещера, който до този кръг имаше 4 точки повече от зелените.

Срещата обаче започна лошо за домакините, които получиха гол още във 2-та минута. Все още невлязлата в ритъм защита допусна на ударна позиция Димитър Тошкин, който вкара лесно Само след 3 минути обаче балканци изравниха. Любопитното бе, че гола отбеляза с глава най-ниският на терена Ивелин Данчев.

След само още 5 минути зелените вече бяха напред в резултата след  гол на Ивайло Цветанов, който вкара хладнокръвно , след като получи извеждащ пас зад защитата на съперника. А в средата на полувремето дойде ред и на играещия президент и треньор Иван Редовски, който бе засече топката във вратата на Кошлуков с глава след ъглов удар.

Седем минути след началото на второто полувреме Балкан вкара четвърти гол. Негов автор отново бе Ивелин Данчев, получил отличен пас от Стоян Георгиев. В 66-та минута грешка в защитата на домакините позволи на ветерана Явор Въндев да намали на 4-2, без отборът на Свобода да има заслуга за това попадение.

Много бързо обаче балканци върнаха гола, след като Иван Редовски забоде топката с глава след центриране от пряк свободен удар в 70-та минута. А в 75-та крайното 6-2 оформи Ивайло Златев, който преди това не можа да отбележи сам срещу вратаря.

Останалите резултати от днешния 9 кръг: Септември Симитли - Ботев Ихтиман 5-0, Марек - Пирин ГД 2-0, Банско - ЦСКА 1948 0-2, Хебър - Беласица 3-0, Миньор Пк - Вихрен 2-1, Пирин Рз - Германея 2-0, Сл. герой - Рилски спортист 1-2, Чавдар Етрополе - ОФК Елин Пелин 3-3

В следващия 10 кръг на 8 октомври, неделя Балкан гостува на лидера ЦСКА 1948. Мачът е от 16.00 ч. в Драгалевци.