12.50 на сто е избирателната активност в Община Ботевград към 10 часа, с около половин процент по-висока от тази на първия тур за президент и вицепрезидент на страната. Броят на гласувалите към същия час е 3 624 от имащите право на глас – 28 982 души.


Към 10 часа изборите за държавен глава протичат нормално в цялата Софийска област. Към 7.20 часа днес секционните помещения и съдържащите се в тях материали са предадени на СИК. Предприети са необходимите мерки за охраната на обществения ред и осигуряването на пожарна безопасност. 


Служителите на звената „Български документи за самоличност“ в ОДМВР-София издават и в днешния ден удостоверения на граждани с изгубени, откраднати или повредени лични карти, за да могат да упражнят правото си на глас в изборния ден.