Днес в последния си мач от първенството на женската А група девойките на Балкан претърпяха загуба при гостуването си на Рилски спортист Самоков с 63-51. По този начин те заемат третото място, като остават да се изиграят още няколко отложени срещи.

Воденият от треньорката Стефка Славова тим на Балкан започна лошо и след първата част отстъпваше с 20-7. Спечели втората с 18-13 и на полувремето изоставаше с 8 точки - 33-25. Лоша трета част - 15-8 за Рилски спортист, направи пасива на Балкан 15 точки, и въпреки усдилията в последната четвъртина загуби с 63-51.

Единствената с двуцифрено точково измерение е Карина Константинова, която отбеляза 21 точки. С по 8 са Клаудия Цанкова и Николета Христова, 6 точки и 12 борби има Наталия Славчева, с 5 е Радина Живачка, 3 има Преслава Колева.