В отложен мач от 9 кръг на А група жени, игран днес в Арена Ботевград, Балкан спечели срещу Рилски спортист с 21 точки разлика - 79-58. . Воденият от треньорката Стефка Славова тим наложи своето темпо още в първата четвъртина, в която взе преднина от 16 точки. На полувремето авансът вече бе 21 – 51-30, а до края интрига така и не се появи.

Най-резултатни за победителките бяха Карина Константинова с 22 точки, която направи и дабъл-дабъл с 16 овладени борби, има и 5 асистенции и 4 отнети топки, и Клаудия Цанкова с 21 точки, която също бе близо до дабъл-дабъл с 9-те си асистенции. Николета Христова отбеляза 14 точки, с 11 е Радина Живачка, 6 вкара Преслава Колева, която взе и 7 борби, с 4 е Наталия Славчева. За Рилски спортист силен мач изигра Християна Гелова с 25 точки.

Във временното класиране Балкан е начело с 8 победи и 1 загуба, колкото има и вторият - Славия, но с предимство на Балкан в срещата помежду им.

Следващата седмица започва вторият етап на размененото гостуване. В събота Балкан ще бъде домакин на Монтана 2003.