Изключително важен успех постигна и футболният отбор на Балкан. Днес той спечели гостуването си на Пирин Гоце Делчев с 2-1.

Цветелин Цаковски откри резултата още в 4-та минута. А в 21-та Ивайло Бояджиев удвои за 2-0. Домакините намалиха на 2-1 в 39-та минута от дузпа. През вторите 45 минути двата тима не можаха да вкарат нови попадения

Така Балкан се изкачи с още едно място по-нагоре - вече е 13-ти с 29 точки. След него с 2 по-малко е Вихрен, а на 3 са Германея и Велбъжд с 26. Предпоследен с 25 точки е Свобода Пещера, на последното 18-то място е Чепинец с 15.

Другите резултати от днес: Сливнишки герой - Велбъжд 2-3, Пирин Разлог - Беласица 0-4, Септември Симитли - Свобода Пещера 5-0, Вихрен - Чепинец 1-1, Р. спортист - Струмска слава 1-2, Хебър - Марек 3-0, Миньор Пк - Германея 1-1, Ботев Ихтиман - Чавдар Етрополе 2-5.