Днес в среща от 8 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан постигнаха убедителна победа при гостуването си на Пирин Гоце Делчев с 4-1 (2-0). По този начин балканци закотвиха домакините на последното 11-то място във временното класиране.

Дейвид Йорданов откри резултата в полза на Балкан в 26-та минута след точно отсъдена дузпа. След това Павел Петков удвои на 2-0, а до края на полувремето авторът на втория гол имаше възможност да вкара поне още два, елиминирайки защитата на Пирин, но не бе точен в завърщващия удар.

В 50-та минута Пирин вкара гол и намали на 2-1. В самия край на мача - в 90-та и 92-та минута, балканци вкараха още две попадения - чрез Павел Петков и Виктор Гицов за крайното 4-1.

В следващия 9 кръг Балкан по програма почива заради нечетния брой отбори в групата.

На 28 септември обаче  в среща от първия кръг на Аматьорската футболна лига гостува на Ракитин. Мачът е от 16.00 ч. на терена в Трудовец.