От следващия сезон в състава на Югозападната трета лига, в която е и Балкан, ще играят отборите на ЦСКА 1948 и Кюстендил. Те печелиха баражите за влизане, които се играха на неутрален терен.

В Самоков ЦСКА 1948 отстрани Брацигово след изпълнение на дузпи - 7-6 след 0-0 в редовното време. В 90-те минути игра червените превъзхождаха, но не можаха да отбележат. При дузпите късметът ги покри, след като пропуснаха първата, четвъртата бе изпортена от съперника, а при осмата дузпа играч на Брацигово нацели напречната греда, а ЦСКА 1948 вкара и от следващия сезон 2017/2018 ще ирае в Югозападната трета лига.

В другия бараж, който бе в Радомир, отборът на Кюстендил спечели срещу Елин Пелин с 3-1, като изоставаше след първото полувреме. Така Кюстендил отново ще има отбор в Югозапада, след като Велбъжд изпадна.