Днес в първия пролетен кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан победи като домакин Кюстендил с 4-1. През цялото време играчите на Балктан надиграха своите съперници и още на полувремето резулатът бе 3-0 в тяхна полза.

В 8-та минута Николай Миков се възползва от чудесно центриране на Павел Петков и разпечата вратата на гостите. В 21-та минута резултатът стана 2-1. Павел Петков изпълни ъглов удар, Иван Алексиев щеше да счупи напречната греда, топката се върна в пеналта, където Йордан Дамянов стигна първи до нея и без да се бави атрактивно я вкара в мрежата с ножичен удар.

В 32-та минута играта бе спряна за няколко минути. Николай Миков получи удар с лакът в лицето. Действията на играча на Кюстендил бяха умишлени, но главният рефер Иво Ценов му показа само жълт картон. В резултат на удара Ники Миков напусна, бе откаран в болница, където аркадата над лявото му око бе зашита с два шева. За реакцията си на ситуацията треньорът на Балкан Иван Редовски получи червен картон и изгледа мача от трибуните.

В първата от двете добавени минути на полувремето Павел Петков с отмерен удар вкара третото попадение за Балкан.

Той отбеляза и четвъртия гол в 65-та минута след отлична атака на Балкан. До края домакините понамалиха оборотите, Кюстендил се възползва от това и вкара почетния гол в 74-та минута.

Дебют за Балкан направиха три от новите попълнения - юношите на Славия Сергей Пенин и Алексей Раданов, както и украинецът Марат Гареев, в игра влязоха и юношите Витомир Витомиров и Георги Стефчов.

В следващия кръг на 24 февруари Балкан гостува на Банско.

Резултати от първия пролетен кръг: Вихрен - Септември II 2-0, Сливнишки герой - Миньор Перник 4-2, ЦСКА 1948 III - Симитли 1-1, Левски II - Банско 5-1, ОФК Костинброд - Ботев Ихтиман 0-0, Витоша - Рилски спортист 1-0, Оборище - Пирин Разлог 0-1, ЦСКА II- Чавдар Етрополе 3-0 служебно, Славия II - Хебър II играят в неделя.