При адска жега от около 40 градуса гостуването на етрополския Чавдар на Чавдар в Бяла Слатина в крайна сметка завърши при резултат 1:1. Въпреки поддръжката на 150-те фенове от Етрополе не можахме да измъкнем желаната победа.
Етрополци откриха първи резултата в 43-та минута  чрез Евгени Игнатов, при който резултат завърши първото полувреме.
По-добрите във второто полувреме футболистите на Бяла Слатина успяха да изравнят резултата. В 59-та минута Пламен Петров отбеляза втория гол в срещата и единствения за отбора си.
Може да се каже, че крайният резултат 1:1 отговаря напълно на възможностите и на двата отбора, които показаха в невероятната жега на стадиона в Бяла Слатина.
Етрополци играха в състав: 12.Иван Георгиев; 22.Калин Щърков; 14.Антон Петров; 6.Адриан Олегов; 3.Димитър Пиргов; 19.Евгени Игнатов (11.Славик Раданов); 5.Николай Николов – (к); 24.Никола Бойчев; 20.Евгени Систов (18.Красен Вълков); 99.В.Георгиев; 7.Йовчев (17.В.Фердинандов).
Класацията след ІІ кръг:
групата води Ботев Криводол с 6 точки и голова разлика 6:3.
С по 6 точки на второ и трето място са Академик София и Рилски спортист Самоков, класирани според головата им разлика.
Видима Раковски и Чавдар Етрополе са съответно на четвърто и пето място с по четири точки.
На последно място без нито една точка са Пирин Гоце Делчев и Балкан Ботевград.
В третия кръг етрополци ще бъдат домакини на Ком-Миньор (Драганица), като в програмата са включени следните срещи:
Белите орли (Плевен) - Видима-Раковски (Севлиево)
Ботев (Криводол) - Етър 1924 (Велико Търново)