В днешния 12 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан загубиха гостуването си на Пирин Гоце Делчев с 3-2, след като до 80-та минута водеха с 2-0.

Ивелин Данчев откри в 37-та минута и при този резултат завърши първото полувреме. През второто Балкан отбеляза втори гол чрез Ивайло Бояджиев и изпусна още няколко добри възможности за ново попадение. В последните десетина минути на срещата домакините от Пирин успяха да направят пълен обрат и спечелиха с 3-2.

След тази загуба Балкан се смъкна на 15-то място с 13 точки, колкото има и намиращите се непосредствено пред него Беласица и Пирин ГД.

В следващия 13 кръг на 28 октомври, събота от 16.00 ч. Балкан е домакин на третия в класирането Септември Симитли.

Резултати от днешния 12 кръг: Септември Симитли - Банско 1-0, Свобода Пещера - Чавдар Етрополе 2-1, Вихрен - Германея 2-0, Ботев Ихтиман - ОФК Елин Пелин 3-1, Беласица - Пирин Разлог 1-3, Рилски спортист - Хебър 2-2, Марек - Сливнишки герой 1-0. Последният мач от кръга между ЦСКА 1948 и Миньор Перник е в неделя.