В първата от двете четвъртфинални срещи за Купата на България Балкан победи в Правец тима на Академик с 83-54. Вторият мач между двата тима е след седмица - на 17 януари, в Ботевград, и на практика ще бъде протоколен.

Срещу младия отбор на Академик зелените нямаха особени проблеми и спечелиха с разлика. След първата четвъртина те водеха с 11 точки - 25-14, единствено по-сериозен отпор получиха във втория период, който завърши при равенство 16-16.  През второто полувреме Балкан не даде много шансове на младите си съперници, родени предимно в периода 1998-2000 г. и в който най-възрастен е 22-годишният Милов. В третата четвъртина разликата премина двайсетте точки при 57-36, тя завърши 24-9 за Балкан. А в средата на последната част стана и 30 при 76-46.

За Балкан в този мач не игра възстановяващият се Христо Захариев. Най-резултатен с 18 точки бе Игор Кесар, който овладя и най-много борби - 8. С 12 точки се отчете Радослав Кочев, по 11 имат Девон Уошингтън и Дейвид Хоутън, с 10 е Павел Иванов, по 7 добавиха Венци Петков и Алекс Илиев, 5 има Румен Василев, 2 добави Здравко Христов. В игра за Балкан влязоха и юношите Иван Йолов и Аристидис Папатеодору.

За Академик 17 точки реализира Александър Милов,  14 вкара Иван Алипиев, той направи и дабъл-дабъл с 10 овладени топки, с 8 точки и 12 борби е Цветомир Чернокожев.

В другите четвъртфинални срещи: Академик Бултекс 99 - Берое 84-78, Левски Лукойл - Черно море Тича 83-63, Ямбол - Рилски спортист 77-83.