В днешния последен ден от подготвителния лагер в Балчик отборът на Балкан изигра и последната си контрола. Негов съперник бе елитният Витоша Бистрица.

Срещата завърши при равен резултат - 1-1. Ивайло Златев откри за Балкан в 9-та минута, а тимът от Бистрица изравни в 30-та след изпълнение на ъглов удар.

Край морето Балкан изигра три контроли. В първата отстъпи на домакините от Черноморец Балчик с 2-1 с гол на Георги Ризов. Във втората загуби от втория в Североизточната трета лига - Суворово, с 3-2. Зелените на два пъти изравняваха чрез Ивайло Бояджиев, Суворово вкара победния гол от дузпа в последната минута.

След тази последна проверка отборът на Балкан ще се завърне в Ботевград още днес. Утре играчите почиват, в четвъртък подновяват пренировъчния процес.