Тази вечер българският национален отбор записа втора болезнена загуба като домакин в група F от световните квалификации, въпреки че и без Везенков бе съвсем близо до успеха. В Арена Ботевград нашите момчета отстъпиха пред Чехия със 76-78, след като при предишното си домакинство загубиха със същата разлика и от Финландия - 80-82.

Първата четвъртина завърши с 3 точки пасив за българите, след като Чехия бе повела с 9. Нашите национали обаче изиграха една страхотна втора част, която спечелиха с 31-17 и на полувремето водеха с 11 точки - 48-37.

Третият период обаче бе за Чехия - 8-17, и авансът на българите бе сведен само до 2 точки - 56-54. В последната четвъртина гостите направиха обрат и след три минути игра бяха напред с 63-59. След това обаче нашите национали на два пъти изравняваха резултата, но в най-решаващите моменти до края не им стигна късмет и загубиха със 76-78. За целия мач те изпуснаха 7 наказателни удара - 8 от 15, което също се оказа решаващо. А освен това отстъпиха и в борбите, както и в стрелбата от тройката - 12 от 33 /36%/ срещу 10 от 20 на Чехия /50%/

Павел Маринов бе най-резултатен с 15 точки. С по 13 са Станимир Маринов и Дий Бост, който направи 8 завършващи подавания. Петима са с по 6 точки - Янев, Костов, Иванов, Зл. Георгиев и Димитров.

За Чехия най-резултатен с 24 точки бе Яромир Бохачик. С 13 е опитният Блейк Шилб, а центърът на Гран Канария Ондрей Балвин има 9 точки и 10 борби.

Утре националите ни пътуват за Финландия, където в неделя от 18.30 ще играят с домакините.