В днешното си гостуване от първенството на НБЛ отборът на Балкан отборът на Балкан бе надигран тотално от Берое и загуби с 25 точки разлика - 91-66. Резултатът сам говори за случилото се в общинската зала в града на липите. Красноречиви са и останалите цифри: стрелба едва 37% /24-64/ срещу цели 60% на победителите /36-60/; борби - 44 за берое, 25 за Балкан; асистенции - 26 за домакините, само 15 за гостите.

Берое позволи на Балкан да играе само в първите 4 минути на третата четвъртина. След 47-29 на полувремето, балканци смъкнаха разликата до 9 точки. Но след това беройци бързо стигнаха отново до голям двуцифрен аванс. Играчите на Балкан бяха неузнаваемо слаби, в немалко моменти и безпомощни. През първите две части имаха 0-9 от тройката, а защитата им просто липсваше в по-голямата част от срещата.

След седмица - отново в сряда, на Балкан му предстои ново гостуване - на Ямбол.