В първия ден от започналия днес в Ботевград финален турнир от веригата за Балканската купа за момчета до 14 години отборът на Балкан претърпя загуби и в двете си срещи. Остана на последното трето място в предварителната група и утре ще играе за 5-6 място с последния в другата група.

Загубите на Балкан бяха от двата представители на Македония. В първата среща възпитаниците на треньора Виктория Маринова отстъпиха пред Вардар Скопие с 2 точки разлика - 64-66. А тази вечер бяха надиграни и от ФМП Скопие с 92-78. В този втори мач балканци започнаха добре, спечелиха първата четвъртина с 28-18, а на полувремето резултатът бе 45-38 в тяхна полза. В третата и четвъртата част, когато играха сборните петици, обаче, допуснаха пълен обрат. Третата четвъртина завърши при 29-16 за ФМП, четвъртият период също бе за момчетата от Скопие - 25-17, за крайното 92-78 за ФМП.

В другата група БУБА баскетбол спечели категорично първата си среща с Академик Бултекс 99 със 75-56. Във втората, обаче, столичният тим отстъпи пред сръбския Актавис Академия с 66-73 след петминутно продължение, в редовното време 60-60.