В поредната си предсезонна контрола, играна днес в Правец, мъжкият футболен отбор на Балкан загуби от юношеската формация на израелския клуб Апоел Рамат Ган с 3-2. Старши треньорът Иван Редовски използва два експериментални състава в двете полувремена.

Балканци първи отбелязаха гол, това стана в 12-та минута, когато точен бе новодошлият централен нападател Божидар Божилов. Преди два дни той вкара първото попадение и при гостуването на Локомотив Мездра, което зелените спечелиха с 2-1. Юношите на тима от Тел Авив - Апоел Рамат Ган, изравниха в 22-та минута чрез Ицхак Емайо и полувремето завърши при 1-1.

Балканци излязоха напред в резултата и във второто полувреме. В 75-та минута Здравко Атанасов намери с перфектен далечен пас Милен Василев, който се вряза в защитата и бе подкосен в наказателното поле.  Капитанът  Атанасов бе точен от 11-те метра за 2-1. Няколко минути по-късно обаче младите израелци бързо изравниха с попадение на Надав Масроях. А две минути преди края на мача отново матираха защитата на Балкан,автор на гола бе Йонатан Коен.

Освен тези пет гола, двата тима имаха възможности да отбележат и още. За Балкан пропуски от удобни положения направи Цветелин Цаковски. А младите израелци на два пъти удариха гредите.

Отговорник за юношеската школа на израелския тим е бившият играч на Левски и на националния отбор Емил Велев. Иманно Апоел Рабат Ган е първият тим на Кокала като професионален футболист в далечната за някои 1989 година, каза самият той в началото на срещата..