Днес футболистите на Балкан постигнаха изразителен успех в една от последните си предсезонни контроли. Те се наложиха над новия член на Северозападната трета лига - Локомотив Дряново, с 5-0, на полувремето 3-0. Срещата се игра на помощното игрище, тъй като теренът на официалния стадион бе подгизнал от дъждовете.

Едно от момчетата, дошли на проби - Кристиян Кръстев, откри резултата в 12-та минута. В 25-та точен за 2-0 бе опитният Стоян Георгиев.  А десет минути по-късно друг футболист с много стаж и много голове за отборите, в които е играл - Петър Димитров, вкара в първия си мач с Балкан.  Петър Димитров  доказа умението си да бележи и през второто полувреме, когато в 60-та минута завърши една чудесна атака на Балкан и бе точен с удар от въздуха след извеждащ пас на Ивайло Бояджиев. Десет минути преди края Божидар Божилов отбеляза за 5-0.

В петък Балкан ще направи още една проверка. Тя отново е в Ботевград  и е с тима на Локомотив БДЖ.