Футболистите на Балкан постигнаха първа победа като домакин от началото на първенството на Югозападната трета лига. В предишните две срещи в Ботевград те загубиха от Марек с 1-3 и завършиха 0-0 с Рилски спортист.

Днес в мач от 6 кръг зелените спечелиха срещу Пирин Разлог с 2-1 и нанесоха първо поражение на абсолютния лидер до момента, който имаше 5 победи от 5 мача. Това стана пред погледа на шефа на Зоналния съвет на БФС - София Валентин Чакъров.

Балкан отбеляза гол още в 5-та минута, когато Ивайло Цветанов се възползва от грешка в отбраната на гостите и с диагонален удар направи 1-0. Десет минути след началото на второто полувреме Пирин Разлог изравни за 1-1. След това попадение и двата отбора тръгнаха да търсят втори гол. Пет минути преди края на редовното време късметът бе на страната на Балкан. При една добра атака на домакините Симон Николов подаде остро в наказателното поле и защитник на Пирин заби неспасяемо топката в собствената си врата.

След тази победа Балкан се изкачи с 4 места по-нагоре - вече е 12-ти със 7 точки, колкото имат още Миьор Перник и Беласица. От поражението на Пирин Разлог се възползва Хебър Пазарджик, който из-лезе начело в класирането. В следващия 7 кръг в събота, 15 септември Балкан е гост на Ботев Ихтиман.

Останалите резултати от днешния 6 кръг: Септември Симитли - Надежда Доброславци 3-1, Беласица - Рилски спортист 2-2, Банско - Ботев Ихтиман 4-1, Хебър - Чавдар Етрополе 2-0, Спортист Своге - Марек 1-0, Миньор Перник - Вихрен Сандански 1-2, Сливнишки герой - Велбъжд 3-0, Германея - Оборище Панагюрище 1-1

В отложения мач от 4 кръг, игран в сряда: Спортист Своге - Оборище 1-3