Днес в среща от Х кръг на Югозападната трета лига футборният отбор на Балкан завърши 1-1 като домакин на предпоследния в класирането Спортист Своге. С това равенство зелените останаха на незадоволителното 12-то място с незадоволителния актив от 12 точки.

След нулево първо полувреме, в началото на второто двата отбора си размениха по един гол в рамките на десет минути. Първо откриха гостите в 50-та минута  чрез пресилено отсъдена дузпа в тяхна полза за игра с ръка на Кристиян Иванов. В 60-та Балкан изравни след изпълнение на ъглов удар, когато Кристиян Иванов засече отблизо топката в мрежата на Спортист.

Другата събота,  20 октомври Балкан гостува на друг новак в групата - Надежда Доброславци, който е на 14-то място и има 8 точки. Срещата е от 16.00 ч. на стадион "Царско село".

Останалите срещи от днешния 10 кръг: Миньор Перник - Беласица 0-0, Германея - Пирин Разлог 0-2, Сливнишки герой - Рилски спортист 1-1, Септември Симитли - Марек 0-0, Хебър - Вихрен 3-2, Банско - Оборище Панагюрище 2-2, Ботев Ихтиман - Велбъжд 4-2, Чавдар Етрополе - Надежда Доброславци 3-0.