Във втория си мач от група В на турнира за Купата на ФИБА Европа, който се игра тази вечер в Арена Ботевград,  баскетболистите на Балкан изиграха много силен мач срещу шампиона на Беларус Цмоки Минск и победиха с 95-81 /19-18, 22-16, 23-26, 31-21/. Това бе втори техен успех в изиграните два мача, след като на старта спечелиха гостуването си на АЕК Ларнака със 79-68.

След сравнително равностойна първа четвъртина, завършила с 1 точка за Балкан, домакините спечелиха втората с 22-15 и на полувремето се оттеглиха с аванс от 8 точки - 41-33.  Само за минута и половина след началото на третата част увеличиха аванса си на 12 точки. Последва обаче много силна серия на Цмоки от 12-0 в рамките на около две минути, а в 27-та тимът от Беларус дори на два пъти поведе в резултата - веднъж с 1 точка, след това с 2. Все пак до края на четвъртината Балкан отново взе аванс, който след 30 минути игра бе 4 точки - 64-60.

Балканци изиграха много силна последна част, като постепенно увеличаваха актива си и отново повеоха с 12 точки - 84-72, две минути и половина преди сирената. В стремежа си да стопят колкото се може по-бързо своя пасив, играчите на Цмоки допускаха доста грешки, които бяха наказвани от домакините по най-добрия начин. И със сирената за края на мача се получи и най-голямата разлика от 14 точки - 95-81.

Стрелбата на двата тима бе абсолютно равна - по 49 процента. Балкан има три тройки повече - 13 срещу 10. Въпреки отсъствието на най-високия си играч Брет Роузбъро, който е контузен, победителите спечелиха борбата под двата коша - 34 срещу 26 та Цмоки, имат 7 асистенции повече, направиха 5 грешки по-малко от съперника. От бърза атака вкараха 21 точки срещу само 7 на Цмоки Минск. Водеха в резултата 32.32 минути срещу 1.56 минути на съперника. Водачеството бе променяно 11 пъти, стигна се и до 8 равенства.

Брендън Браун стана топреализатор на Балкан с 26 точки, като направи и 8 асистенции и е с най-висок коефициент на полезност. С по 17 точки отлично се представиха Венцислав Петков и Димитър Димитров, който освен това има 6 борби и 5 завършващи подавания. 14 точки вкара Микейл Хопкинс, той е с 8 борби, 12 отбеляза Мирко Мулалич с 4-6 от тройката, 8 точки има Танксли Ефианай, с 6 е Крис Минков.

За Цмоки Минск най-резултатен със 17 точки бе Дарън Говънс, с 15 е 38-годишният Александър Кудрявцев, 13 има Стефан Муди, с 12 е ДиДжей Шелтън.

Това бе първото от трите поредни домакинства на Балкан в група В. Следващото е другата седмица срещу Белфиус Монс-Ено от Белгия.