Подобно на първия мач между двата тима през октомври в Ботевград, завършил с щастлива победа на гостите от Рилски спортист с 90-89 с тройка в последната секунда, и във втората тимът от Самоков стигна до драматичен успех. Този път след петминутно продължение с 92-86 /24-17, 23-22, 14-19, 17-20, 14-8/.

Домакините определено бяха по-добри през първите две части. Те достигнаха до преднина от 16 точки в тяхна полза, а на полувремето водеха с 47-39.

Балканци започнаха постепенно да се съвземат след почивката. Намалиха пасива си само до 3 точки след третата четвъртина - 61-58. В самия край на четвъртата с тройка на Браун се доближиха само до 1 точка - 77-76, когато оставаха 55.7 секунди. А по-малко от две секунди преди края изравниха - 78-78. И дори имаха последно владеене на топката, но Браун не можа да подаде точно от предно поле.

В последвалото петминутно продължение зелените отново бяха догонващи, въпреки че първи вкараха точка след един точен фаул на Минков. Самоковци отвърнаха със серия 6-0 за 84-79 при три оставащи минути. С два точни изстрела на Мулалич от тройката балканци отново изравниха - 86-86, когато имаше минута и 18 секунди. До края на продължението обаче отново не можаха да направят обрат и загубиха с 92-86.

В последната атака на Рилски спортист в редовното време имаше неправилно съдийско отсъждане от страна на Младен Субашиев в полза на Рилски спортист. Треньорите и играчите на Балкан обаче трябва да търсят причините за загубата не толкова у реферите, колкото в играта на отбора.

Брендън Браун отбеляза 15 точки, 14 вкара Микейл Хопкинс, с 12 е Мирко Мулалич. Алекс Гаврилович и Крис Минков имат по 10 точки, като французинът е с дабъл-дабъл от 10 борби, а Крис овладя 9. С по 8 точки са Павел Иванов, Венци Петков и Ефианай. За Рилски спортист с 21 точки е Мартин Маринов, 18 точки и 13 борби са в сметката на Дженкинс, Златин Георгиев и Юджийн Харис имат по 15.

Дебют за Балкан направи картотекираният през седмицата Павлин Иванов. Той бе на полето 2 минути и 44 секунди и завърши с 1 точка.

В другите мачове от 11 кръг, играни днес, Левски Лукойл победи като домакин Ямбол със 103-65, Академик Бултекс 99 загуби в Пловдив от Берое със 72-85, а вчера в Правец Академик спечели срещу Черно море Тича с 88-77.