Както се и очакваше, срещата между Балкан и Рилски спортист в Арена Ботевград се превърна в истинско дерби на 11 кръг на НБЛ. Успех постигнаха домакините, които спечелиха този оспорван, нервен и резултатен мач с 99-97 (28-23, 25-23, 21-20, 25-31).

Двата тима се захапаха здраво още от самото начало и след няколко промени на водачеството Балкан дръпна в края на първата част, като я спечели с 28-23. Във втората четвъртина зеленобелите не изпуснаха водачеството, стигнаха до двуцифрена преднина секунди преди края й при 53-43, но в последната си атака самоковци я намалиха до 7 точки - резултатът на полувремето бе 53-46 за Балкан.

Домакините играха доста по-добре от своя съперник в третия период. Те на няколко пъти достигаха до двуцифрен аванс, като най-голямата разлика бе 14 точки - 72-58 в 28-та минута. Истинската битка се разрази в последните десет минути на мача. Рилски спортист постепенно започна да топи изоставането си и 4 минути преди края изравни 84-84. След размяна на кошове гостите дори поведоха 91-90, когато оставаше минута и половина. Тройка на Мартин Дурчев обаче отново даде преднина от 2 точки на Балкан при оставащи минута и 11 секунди. Рилски спортист изравни за 93-93 43 секунди преди сирената, но след 20 секунди тройка на Мартин Маринов попари гостуващия тим.

До края самоковци опитаха всичко. Най-спорният момент бе при оставащи 3.9 секунди, когато Франк Търнър вкара първия наказателен удар, нарочно изпусна втория и гостите взеха борбата с откровено нарушение, неотсъдено от реферите, но пропуснаха да вкарат и Балкан спечели деветата си победа от началото на шампионата. Впрочем от щаба на Балкан се дочу, че съдийският наряд е бил заменен, след като първоначално е била определена друга тройка рефери.

Победителите отстъпиха в борбата под двата коша - 25 срещу 34 овладени топки, но имат по-добра стрелба от своя съперник - 59% срещу 50%, и по-добра успеваемост за 3 точки - 13/22 на Балкан срещу 10/23 на Рилски спортист.

Петима от домакините са с двуцифрен точков актив. Изключителен мач изигра капитанът Мартин Маринов, който вкара 6 тройки от 9 стрелби и общо 26 точки. Душан Цветкович отбеляза 18 точки, Марко Бръкич има 14, с 13 е Брандън Фортънбъри, Мартин Дурчев реализира 12. С по 7 са Върбанов и Александров, 2 добави Николай Маринов.

Отличен мач за Рилски спортист изигра Йордан Бозов, който стана топреализатор за тима си с 25 точки. С две по-малко е Франк Търнър, много силно се представи и Златин Георгиев с 21, с 14 завърши Гуджино.