В рамките само на днешния първи ден от втория турнир на Централноевропейската зона на Младежката Евролита в Шопрон, Унгария отборът на Балкан - момчета до 15 години, спечели втора поредна победа. Тази вечер възпитаниците на Виктория Маринова успяха да постигнат успеха срещу сръбския BC BEKO със 76-72 /16-12, 21-25, 14-14, 25-21/.

И този мач, както и първият сутринта срещу чешкия УСК Прага, в който нашите победиха с  , бе изключително оспорван и изходът му не бе ясен почти до самия край. Показателен за това е развоят на резултата. На полувремето, както и след третата част, имаше равенство. То бе факт и в 34-та минута - 55-55, и когато до края оставаха 30 секунди - 72-72, въпреки че две минути преди сирената съперникът имаше преднина от 5 точки - 67-62.  До края обаче малките балканци с повече хъс малките балканци успяха да измъкнат успеха със 76-72.

Двама от Балкан бяха най-резултатни за победата. Най-резултатен с 26 точки бе Илиян Пищиков, с 25 точки и дабъл-дабъл от 14 борби е Симеон Димитров. Ристе Буклишев също постигна дабъл-дабъл с 10 точки и 12 овладен топки, Хрисимир Маринов вкара 9 за успеха. За БК Беко с 33 точки и 9 борби е Игор Босилчич.