В днешния 30 кръг на Югозападната трета лига футболистите на Балкан постигнаха категоричен успех като домакин срещу последния в класирането Велбъжд с 4-1. Отборът остана на 14-то място с 34 точки, колкото има и 13-ят Марек. След него с 33 е Своге, с 29 е Германея, с 27 предпоследен е Ботев Ихтиман.

Балканци започнаха силно и организираха много атаки срещу прибралия се в половината си тим на гостите. Отлична комбинация доведе до първия гол, който отбеляза Никола Иванов-Шеха с хубав удар от границата на наказателното поле. След попадението  гостуващият тим - вече изпаднал в долните дивизии -  се изнесе доста по-напред. Зелено-сивите продължиха да атакуват в открилите се пространства и стигнаха до втори гол. След удар на Ивайло Цветанов капитанът Здравко Атанасов бе най-повратлив след отбитата от вратаря на Велбъжд топка и я вкара за 2-0 в 44-та минута.

В 61-та минута гостите получиха подарък от защитата на Балкан, възползваха се от него и намалиха на 2-1. В 73-та минутаИвайло Цветанов удари гредата, но само след минута балканци отново си върнаха аванса от два гола. Здравко Атанасов пусна отличен пас към Кристиян Ковачев и централният нападател прати топката в далечния ъгъл. Три минути преди края на срещата Ясен Георгиев оформи крайното 4-1 с мощен удар от 18 метра.

В следващия 31 кръг на 11 май от 18.00 ч. Балкан гостува на Германея Сапарева баня.

В другите мачове: Сливнишки герой - Спортист Своге 1-6, Германея - Миньор Перник 1-3, Надежда Доброславци - Оборище 2-1, Ботев Ихтиман - Марек 0-0, Чавдар Етрополе - Вихрен 0-0, Хебър - Пирин Разлог 3-1, Банско - Рилски спортист 4-2, Септември Симитли - Беласица 0-0