Футболистите на Балкан стартираха по най-добрия начин пролетния дял от първенството на Югозападната трета лига. В днешния първи кръг  при гостуването на Велбъжд Кюстендил те се наложиха с категоричното 4-1.

Балканци започнаха мощно и още след първото полувреме водеха с 4-0. Два гола - първия и четвъртия, отбеляза Калоян Бонев. Останалите два реализираха завърналият се след възстановяване от травма Кристиян Ковачев и Петър Василев.

Една от срещите от този първи пролетен кръг - Рилски спортист - Пирин Разлог, бе отложена. В останалите се получиха следните резултати: Марек - Левски Чепинци 6-0, Гранит Владая - Кюстендил 0-2, Банско - Оборище Панагюрище 0-0, Чавдар Етрополе - Ботев Ихтиман 2-2, Перун Кресна - Сливнишки герой 0-3, Надежда Доброславци - Вихрен 0-1, Пирин Гоце Делчев - Беласица 1-1.

Във втория кръг, който е тази събота, Балкан ще бъде домакин на Перун Кресна. Мачът е от 14.00 ч. на стадион "Христо Ботев".