Футболистите на Балкан 1929 си направиха великолепен подарък за 90-тия юбилей на футбола в Ботевград. Няколко дни преди тържественото честване на събитието те постигнаха исторически успех, спечелвайки първия трофей за тези 90 години.

Днес те взеха Купата на Аматьорската Футболна Лига. На финала на стадион „Ивайло“ във Велико Търново те сразиха втория в Североизточната трета лига тим на Суворово с 3-1. Балканци започнаха ударно и още в 6-тата минута отбелязаха гол от дузпа, отсъдена за подкосяване на капитана Здравко Атанасов. Точен при изпълнението бе голмайсторът Кристиян Ковачев. Пет минути след началото на второто полувреме, обаче, Суворово успя да изравни чрез Любомир Михалев. Но само 3 минути по-късно главният рефер Георги Давидов от Велико Търново отсъди втора дузпа за Балкан. Този път точен от бялата точка бе Мартин Вълчинов. Отборът на Суворово тръгна да търси изравняване, но зелените се защитаваха успешно. Нещо повече, в 87-та минута отбелязаха и трети гол – след ъглов удар Тодор Ненов вкара след удар с глава и мачът на практика свърши.

Играчите на Балкан отбелязаха спечелването на трофей с много шампанско. На тържествена церемония те получиха купата и златните медали. След това те, заедно с дошлите да ги подкрепят от Ботевград техни привърженици, си направиха десетки снимки. Освен купата, ФК Балкан 1929 бе възнаграден от АФЛ с 10 000 лева.

Честит исторически успех на футбола в Ботевград!