Във втората си предсезонна проверка, играна  днес от 10.30 ч. в Ботевград, футболистите на Балкан победиха Сливнишки герой с 1-0. Това бе втори техен успех, след като миналата събота се наложиха със същия резултат над Ботев Ихтиман.

Двата отбора играха бърз и открит футбол и създадоха немалко положения пред двете врати. През първото полувреме удар на гостите срещна гредата, но повечето опасни ситуации бяха пред тяхната врата, при някои от които имаха и късмет.

И след направените промени в съставите, след почивката двата тима продължиха да търсят успеха. В 51-та минута Ивайло Бояджиев бе най-съобразителен и отбеляза единствения гол в мача.

Следващата седмица Балкан ще изиграе още две контроли. Те ще бъдат в Правец с намиращи се на подготовка там отбори от Израел. първата е в сряда от 18.00 ч., втората е в неделя от 10.00 ч.