В мач от днешния междинен 25 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан спечели домакинството си срещу Сливнишки герой с 1-0. Балканци победиха с 1-0   Единственият гол отбеляза капитанът Здравко Атанасов, който засече топката с глава след центриране от ъглов удар.

11 минути по-късно Кристиян Ковачев имаше шанс за нов гол, но би встрани от вратата, а след три минути Йордан Апостолов шутира силно с левия крак, но топката мина високо над гредата. В 60-та минута Здравко Атанасов направи хубав рейд и пусна към Кристиян Ковачев, но ударът на нападателя бе блокиран. Последваха още няколко положения пред вратата на гостите от Сливница, които също не доведоха до гол за домакините.

Играчите на Сливнишки герой, които бяха по-активни през второто полувреме и доста повече владееха топката, стигнаха обаче само до едно голово положение, които обаче не можаха да го реализират.

В събота, 26 март Балкан гостува на Оборище Панагюрище.

Балкан остава на второто място с 4 точки зад Беласица и мач по-малко. Тимът от Петрич разгроми днес Оборище Панагюрище с 5-0. Витоша Бистрица спечели като домакин срещу Костинброд с 3-0, със същия резултат Чавдар Етрополе победи у дома си втория тим на Хебър. Кюстендил също взе трите точки с успех като домакин над втория тим на Пирин Благоевград с 2-0. В най-резултатния мач Банско победи като гост Септември с 4-3, Рилски спортист се наложи като гост над Пирин ГД с 1-0, два мача завършиха наравно 1-1: Пирин Разалог - Надежда Доброславци и Вихрен - Ботев Ихтиман.