В днешния двубой за Суперкупата на България, който бе в Арена Ботевград, шампионът Балкан загуби от носителя на Купата Левски Лукойл със 71-82 /23-18, 4-26, 22-22, 22-16/. Така този трофей отива при столичния тим за втора поредна година.

Балканци започнаха силно и в средата на първата част водеха с 14-3, и въпреки че гостите заиграха по-добре, спечелиха първата четвъртина с 23-18. Втората част обаче се превърна в тотален крах за домакините. Левски Лукойл не само бързо обърна резултата, но започна да трупа и солиден аванс.

Зеленобелите вкараха първия си кош, когато бяха изминали 4 минути и половина, като до края вкараха само още 2 точки. Резултатът от тази втора четвъртина е 26-4 за "сините", които на полувремето водеха със 17 разлика - 44-27. В третата и четвъртата част Балкан се опита да навакса, но успя да стопи разликата само до 9 точки.

Дали това, което демонстрираха двата отбора в мача за Суперкупата, ще бъде показателно за съотношението на силите между тях, е все още твърде рано да се каже. Но в тази среща Балкан бе надигран под двата коша, спечелвайки 12 борби по-малко - 31 спрямо 43 на съперника. Победителите имат и по-добра стрелба - 50% като цяло /30-60/ срещу 39% на Балкан /27-68/.

С по 13 точки за Балкан са Джордан Калахан и Михайло Секулович, 12 има Марко Радонич, Ивко Ивков отбеляза 11 точки, с 10 е Митко Димитров, с 8 - Станислав Цонков, по 2 добавиха дейшон Найт и Николай Вангелов.

Ден преди тази среща си замина словенецът Марко Паич, който няма да бъде повече част от отбора на Балкан.

За Левски Лукойл топреализатор с 25 точки стана Чавдар Костов, вкарал 7 тройки от 9 стрелби, с 16 е брендън Йънг, 14 има Чийтъм, с 10 е Захариев.

В неделя, 6 октомври  в мач от I кръг на НБЛ от 18.30 ч. Балкан е домакин на Черноморец Бургас.

Сн.: БК Балкан