В днешия си мач от 2 кръг на турнира за Купата на ФИБА Европа Балкан загуби при гостуването си на румънския Клуж Напока с 92-80 /31-11, 23-20, 17-25, 21-24/. Така балансът  от изиграните два мача е една победа и едно поражение. Следват още две поредни гостувания - на шведския Сьодертале Кингс и руския Енисей Красноярск.

Пасивът от 12 точки е най-малкият, с който зелените се отърваха в тази среща. Защото те бяха надиграни изцяло от своя съперник. Първата четвъртина бе трагична за Балкан: 12-2 в 3-та минута, 20-4 в 7-та, 23-6 в 8-та и минус 20 разлика след нейния края - 31-11 за Клуж Напока. След втората четвъртина домакините прибавиха още 3 точки към своята преднина и на полувремето резултатът бе 54-31. Това ясно показва, че Балкан бе твърде зле в защита, и не само в подкошието, а не бе добре и в нападение.

След почивката балканци подобриха до известна степен играта си Спечелиха третата част с 25-17, въпреки че почти през цялата четвъртина домакините водеха с 18 до 20 точки, но в последните две минути зелените намалиха. В последната част Балкан се доближи на два пъти до 11 пасив, 2 минути преди края той стигна до 18 точки при 87-69, но грешки на съпериника и точен мерник на нашите доведоха до сравнително приемливата загуба с 12 точки - 92-80.

За превъзходството на Клуж Напока говорят статистическите данни. Победителите имат доста по-добра стрелба - 48.53% /33-68/ срещу само 37.3% на Балкан /25-67/. Клуж Напока властваше под кошовете с 44 борби срещу 37 на Балкан, асистенциите са красноречиви - 23 за домакините срещу само 14 на Балкан.

С най-добър коефициент от Балкан е капитанът Димитър Димитров, който има 11 точки и 7 овладени топки. Най-резултатен е Джордан Калахан с 16 точки, но само с 1 асистенция и без нито една борба.  С 11 точки е и Дейшон Найт, той направи и 7 завършващи подавания. По 10 точки отбелязаха Марко Радонич и Михайло Секулович, който има и 6 6орби. Крис Минков вкара 7 точки,  по 5  са Ивко Ивков и Кени Хол, с 3 е Цонков, с 2 Симеонов.

Патрик Ричард вкара 19 точки. Нямаше кой да спре и другия американец Керън Джонсън, който отбеляза 18 точки, направи 9 асистенции и овладя 8 борби. Също с 18 точки е хърватинът Дарко Планинич, по 10 имат Донатас Таролис със 7 борби и латвиецът Артис Арте с 5 асистенции.

Другият мач между Енисей и Сьодертале е утре в Красноярск.