Баскетболистите на Балкан надиграха като гости Академик Бултекс 99 и спечелиха  с 82-73 /16-12, 26-19, 28-16, 12-26/. Крайната разлика от 9 точки в полза на зелените не отразява тяхното  игрово превъзходство, което обаче  бе до средата на последната четвъртина. При 20 точки разлика в тяхна полза те подходиха крайно неубедително  при доиграването на спечеления вече мач и позволиха на съперника да свали разликата.

След нерезултатна първа четвъртина, завършила 16-12 за Балкан, през втората направи серия от 11-0, като от една атака вкара 6 точки след две тройки на Митко Димитров. И на полувремето запази двуцифрената си преднина - 42-31. Две минути преди края на третата част балканци увеличиха разликата до 25 точки при 66-41. Предвид тежката програма с участиетто и в турнира за ФИБА Къп  старши треньорът Йовица Арсич пусна в игра всички 12 състезатели.

Това бе пети пореден успех за Балкан от началото на НБЛ  и е един от двата непобедени засега отбори. Другият е Левски Лукойл, който днес победи като домакин Черноморец Бургас с 117-83. В Стара Загора Берое нямаше проблеми срещу Академик и спечели  със 103-75, а в Ямбол домакините направиха обрат срещу Спартак Плевен и победиха с 99-97.

Крис Минков бе най-резултатен за Балкан с 13 точки, като в третата част вкара 3 поредни тройки. С 11 точки е Михайло Секулович. Трима вкараха по 10: Станислав Цонков, Марко Радонич и Кени Хол, с 9 е Дейшон Найт, 8 има Митко Димитров, с 6 е Алекс Симеонов, с 5 - Джордан Калахан.

С 27 точки за тима от Пловдив е Васил Бачев, повечето от които в последната част.  С 14 е Томич, с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби е Кнежевич.

Във вторник Балкан ще гостува на Сьодертале Кингс в третия си мач от група G на турнира за Купата на ФИБА Европа. А в събота, 9 ноември в среща от НБЛ е домакин на Берое.