Баскетболистите на Балкан записаха първо поражение от началото на шампионата на НБЛ. Те загубиха като домакини от Берое с 86-94 /23-11, 29-26, 23-29, 11-28/. И вече са на трето място във временното класиране.

Домакините пропиляха доста лесно аванс от 21 точки, до който бяха достигнали в началото на третата четвъртина. След което обаче в играта им настъпи необясним срив. След края на частта гостите направиха изоставането си едноцифрено - 75-66. А последната четвъртина направо бе убийствена за Балкан - 28-11 за Берое и 94-86 за тима от Стара Загора след последната сирена.

Дали само умората от тежкия цикъл е причина за изключително слабите 15 минути на Балкан, трябва да анализират треньорите. Но отчетливо се видя, че в този злощастен период защитата  просто липсваше - през второто полувреме Берое вкара 11 тройки от 17 опита, а в нападение балканци изпускаха много, включително и под самия кош.

За статистиката: 21 точки за Димитър Димитров, 12 за Секулович, 10 за Хол, 8 за Калахан, направил 9 асистенции, но с решителни пропуски и грешни пасове в последните минути, по 7 точки за Минков и Найт, 6 точки има Радонич, 5 Симеонов.

За Берое най-резултатен с 25 точки е Иван Лилов, който направи и 5 асистенции, с 20 точки е Дауъл, със 17 е Прайс.