В последния си мач от първия турнир на Младежката Евролига в словашкия град Левице момчетата на Балкан до 15 години пропуснаха голям шанс да победят германския Байерн Мюнхен. Възпитаниците на Николай Пеев отстъпиха само с 2 точки разлика - 72-74 /9-21, 18-23, 27-13, 18-17/.

След пърите две части Балкан изоставаше  със 17 точки разлика - 27-44. След почивката обаче момчетата в зелено показаха голям дух и не само стопиха пасива си, но две минути преди края на третата част на два пъти повеждаха с 3 точки  при 52-49 и 54-51. С два коша обаче Байерн отново излезе напред с 3 точки в края на четвъртината - 57-54 за тима от Германия.

Последната част бе истинска гонитба в резултата. При 74-72 за Байерн и оставащи до края 2 секунди нашите не успяха да вкарат зад дъгата и записаха болезнена загуба, която бе втора за тях в този първи турнир.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен с 31 точки, като вкара 8 тройки при 19-те си стрелби. Стефан Михайлов реализира 17 точки с 5 тройки от 17 опита. С 11 точки е Денис Петков, със 7 - Павлин Иванов, с 4 Александър Стоянов, с 2 е Стефан Стефанов.

Това бе може би най-ключовата среща на Балкан от този първи турнир, тъй като от резултатите от останалите двубои се откроява единствено италианският Палаканестро Варезе, от който нашите загубиха вчера.

Във втория турнир, който ще бъде в края на януари в Ботевград, момчетата на Балкан ще играят с останалите 4 участници в групата. Това са румънският Дан Дачиян, Левице от Словакия и двата тима от Сърбия КК Флаш и DIV Basket.