В приятелски мач, игран днес в столицата на терена на 57-о училище, футболистите на Балкан победиха Сливнишки герой с 3-0 (2-0). Здравко Атанасов вкара първия гол още в 5-та минута с хубав прехвърлящ удар с левия крак, след това в 25-та едно от новите попълнения - Лъчезар Георгиев, от малък ъгъл покачи на 2-0 след пас на Кристиян Кръстев. През второто полувреме  - в 53-та минута, крайното 3-0 за Балкан оформи Дейвид Йорданов.

В първата си предсезонна контрола, която бе в събота, отново в София, Балкан завърши 2-2 с юношите на Левски до 19 години. Зелените поведоха с 2-0 с голове на Кристиян Кръстев и Лъчезар Георгиев, младите футболисти на "сините" изравниха в края на мача.

Третата предсезонна проверка на Балкан се очаква да бъде тази събота в Ботевград. Негов съперник ще бъде Локомотив Дряново и е от 13.30, най-вероятно на помощното игрище на Герена.