В днешния последен кръг от второто завъртане на НБЛ баскетболистите на Балкан победиха като домакини Спартак Плевен със 100-75 /21-22, 29-20, 21-22, 29-9/. С тази победа под номер 17 те запазиха първото място във временното класиране.

Балканци играха на привили и отливи. Загубиха първата четвъртина, през втората започнаха със серия от 8-0 в рамките на по-малко от минута и половина и на полувремето водеха с 50-42.

Третата част бе изключително нервна. Всичко започна от дисквалифициращото нарушение на играча на Балкан Кени Хол. Той реагира импулсивно след като Мартин Маринов от Спартак извърши срещу него неспортсменско нарушение. И след трийсет минути авансът на Балкан бе само 5 точки - 71-66.  В последната четвъртина гостите успяха да отбележат само 9 точки срещу 29 на Балкан и зеленобелите спечелиха със 100-75.

Дейшон Найт стана топреализатор за Балкан с 24 точки. С 14  Михайло Секулович, трима вкараха по 11 точки - Димитър Димитров, Крис Минков и Марко Радонич. Алекс Симеонов отбеляза 9 точки, с 8 е Кйси Бенсън, 6 има Ивко Ивков, с 4 е Хол, с 2 Цонков.

За Спартак с по 18 точки са Димитър Маринчешки и Костнатнин Коев, с 15 е Денислав Вутев.