Днес в последната си среща от втория етап на редовния сезон в НБЛ баскетболистите на Балкан постигнаха трудна победа като домакини на Академик Пловдив. В отсъствието на двама основни играчи - Йордан Минчев и Георги Герганов, зеленобелите спечелиха с 1 точка разлика - 86-85 (26-22, 23-24, 20-24, 17-15).

Срещата бе завързана през цялото й времетраене. През първите две части Балкан имаше леко предимство в резултата - 4 разлика след първата и 3 на полувремето - 49-46. Третата четвъртина обаче бе за Академик, който успя да обърне резултата - на два пъти водеше с 4 точки  - 49-53 и 62-66, преди последния период имаше аванс от 1 точка - 69-70.

Само четири минути след началото на последната част Балкан дръпна с 5 тазлика - 79-74. По-малко от три минути до края гостите се доближиха до 2 точки - 83-81, а при оставащи минута и 3 секунди резултатът бе 86-85 за Балкан. Той се запази и до края.

Много силен мач за победителите изигра Мартин Сотиров, който стана топреализатор с 25 точки - 5 тройки от 10 опита. Отлично се представи и Майки Диксън, отбелязал 19 точки. С по 13 са капитанът Димитър Димитров, който бе близо до трипъл-дабъл с 9 борби и 7 асистенции, и Сюприйм Хана с 5 завършващи подавания. Илиян Пищиков вкара 8 точки за успеха, 4 има Николай Грозев, по 2 добавиха Михаил Гавазов и Иво Корестилов.

За Академик петима са с двуцифрен точков актив. Джъстин Маккол е със 17 точки, 16 има Къмингс, с 15 е Кръстомир Михов, 14 вкара Филип Хенри, 11 добави Томислав Минков.