Днес футболистите на Балкан постигнаха четвъртия си успех в предсезонните си проверки. На градския стадион в Ботевград те спечелиха срещу ФК Дреновец с 2-1 (1-0).

Подобно на Балкан, гостите от ФК Дреновец, които миналия сезон бяха хит в Северозападната трета лига, също са направили доста сериозна селекция.  Получи се един много сериозен двубой с доста добри футболни качества.

Домакините откриха резултата в 30-та минута, когато Петко Петков засече топката след изпълнение на ъглов удар. Това бе негово четвърто попадение в два поредни мача. През второто полувреме гостите  имаха известно териториално преимущество, но именно пред тяхната врата бяха по-опасните голови положения,  Балкан обаче не можа да реализира нито едно от тях.

Вместо това в 75-та минута ФК Дреновец изравни след силен плътен удар на Атанас Илиев вътре в наказателното поле. Само две минути по-късно, обаче, балканци си върнаха водачеството, отбелязвайки втори гол. Негов автор бе Михаил Михайлов, след чийто удар стопката рещна последователно двете странични греди, преди  да влезе в мрежата.

Другата седмица Балкан ще направи само една проверка. В сряда в Ботевград ще играе със Сливнишки герой, срещата е от 18.00 ч. на стадион "Христо Ботев". Предвидената за събота контрола с Неа Саламина пропадна, тъй като на тима от Кипър не бе разрешено да дойде в България, за да проведе подготовката си в Правец. Причината e ясна - Covid19.