Днес в Ботевград завърши двудневният квалификационен турнир за юноши до 19 години на Първа дивизия - Запад. В него 5 отбора спореха за две места, даващи право на участие във Файнъл Фор на дивизията, който ще бъде на 25 и 26 юли.

Отборът на Балкан зае второто място и ще участва във финалната четворка заедно с победителя в квалификационния турнир "Славия". Днес в мач за първото място воденият от треньора Борислав Георгиев тим на Балкан отстъпи пред "белите" след продължение с 80-86. Преди това сутринта бе победил Видабаскет с 93-53, а вчера се наложи категорично над Евробаскет Благоевград и столичния Септември.

Във финалната четворка ще участват и първите два отбора от квалификацията на Първа дивизия - Изток.