В петата си предсезонна проверка, която бе днес от 18.00 ч.  в Ботевград, Балкан загуби от Сливнишки герой с 2-3 (0-1). До този момент зелените имаха четири победи от четири мача.

Гостите от Сливница бяха по-добрият отбор в тази среща. Откриха резултата в 7-та минута, а до края на първото полувреме пропиляха две много чисти голови положения.

Десетина минути след почивката Сливнишки герой поведе с 2-0, възползвайки се от грешка на домакините. Балкан намали на 1-2 в 67-та минута чрез Петко Петков, след което домакините на два пъти имаха възможност да изравнят.

Вместо това нов техен пропуск доведе до трето попадение в тяхната врата. А десет минути преди края дошлиян на проби в Балкан Георги Младенов с хубав удар извън пеналта вкара за 2-3, и това бе  крайният резултат.

Поради контузии за Балкан във втори пореден мач не можа да вземе участие Емил Колев, както и Ивайло Бояджиев.