В последната си предсезонна проверка футболният отбор на Балкан победи юношите на "Левски" до 19 години  с 2-0. През цялото време играчите и на двата тима бяха затруднени допълнително от огромната жега, въпреки че срещата започна в 18.00 ч.

И двата гола бяха реализирани през пърото полувреме. Първият бе в 4-та минута и негов автор бе Петко Петков. Мощният нападател, коойто пропусна предишната контрола в сряда с Ботев Ихтиман /2-1 за Балкан/, бе в основата и на второто попадение, отбелязано от Кристиян Ковачев.

През второто полувреме и двата отбора имаха по няколко положения за гол, но не им достигна точност на ударите, особено на младите момчета на "Левски".

Това бе последната контрола на Балкан преди началото на първенството на Югозападната трета лига, което стартира на 8 август.