Баскетболният отбор на Балкан - момчета до 16 години, е сигурен участник в утрешния полуфинал на първенството на България за тази възраст. Днес в предпоследния  мач от своята предварителна група възпитаниците на Виктория Маринова спечелиха с лекота срещу елфин Бургас с  81-33 (27-12, 26-4, 12-6) . Това бе техният четвърти пореден успех, тази вечер от 19.00 ч. ще играят с домакините от Академик Бултекс 99 и изходът от този двубой ще определи първенеца в групата.

За Балкан играха всички момчета и всички завършиха с отбелязани точки. Виктория Маринова отново даде по-голям шанс за изява на онези момчета, които в предишните срещи играха по-малко време.

Най-резултатен за победата бе Мартин Гаврилов с 18 точки. Александър Гавалюгов отбеляза 11, с по 8 са Йордан Анастасов и Иван Николов. С по 7 са Илиян Пищиков, който игра само 7 минути, и Владислав Пешев, с 6 е Хрисимир Маринов.