Тази вечер в Арена Ботевград  Балкан претърпя поражение от Берое със 72-79 (21-16, 15-22, 17-19, 19-22) в отложен мач от 3 кръг на НБЛ. Това бе втора загуба тази седмица, след като в сряда отстъпи и пред Черноморец след продължение.

Домакините започнаха добре и спечелиха първата четвъртина с 5 разлика - 21-16. Загубиха обаче останалите три, а с това и срещата. Гостите водеха повече време - близо 23 минути, докато Балкан бе напред в продължение на 15 минути. Лидерството бе променяно 9 пъти, стигна се до 2 равенства.

Преломът започна в края на третата четвъртина, когато минута преди нейния край Берое дръпна със 7 точки - 57-50.  В първите две минути и половина на последната част преднината на гостите стана двуцифрена - 66-55. Балканци направиха серия от 6-0, с която се доближиха на 6 точки 63-69, когато оставаха 5 минути и половина. Но не издържаха, направиха грешки и неточни стрелби и при 2.14 минути до края авансът на Берое отново стана двуцифрен - 76-66, и не допусна обрат за крайното 79-72.

Според статистиката Балкан допусна след негови грешки съперникът да отбележи 25 точки срещу 16 по този показател. Домакините изпуснаха и половината от изпълнените наказателни удари - 9 от 18. Тройките н Балкан са 9 от 25, на Берое 10 от 34.

Тауан Ейджи отново бе най-резултатен за Балкан с 25 точки, овладя и 9 борби. Другият висок - Марко Балабан, отбеляза 18 точки със стрелба 8 от 10.  С 15 точки и 5 асистенции е Давонтей Джордан. Крис Минков вкара 9, с 4 е Здравко Христов, 3 има Божидар Аврамов, Николай Грозев има 1.

За Берое с 21 точки е Брейди Роуз с 4 тройки от 7 опита, 15 отбеляза Рокуан Мичъл,  с 14 е Седариън Рейнс, 11 вкара Николай Стоянов, 10 - Кейлъб Бишъп, при дебюта си този сезон Павел Маринов има 8 точки и 8 борби, а и 6 асистенции.